Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

10 lat usługi Street View / Aktualności

10 lat usługi Street View

2017-06-05
Od 2007 roku dzięki jednej z usług Google możemy oglądać i zwiedzać różne zakątki świata bez wychodzenia z domu. Mowa o Google Street View, która służy internautom już 10 lat.

Początkowe próby uruchomienia usługi pojawiły się w 2004 roku, kiedy powstał samochód mający robić zdjęcia. Dwa lata później pierwsze fotografie objęły Stany Zjednoczone i tym sposobem w 2007 roku opublikowano w Internecie pierwsze z nich.

Ewolucja Google Street View


Jak dla porównania wygląda współczesne Google Street View? To zdjęcia z ponad osiemdziesięciu państw, fotografie z wnętrz budynków czy nawet oceanów. To również dodatkowe możliwości, np. fotografie sferyczne zamieszczane przez samych użytkowników. Na fotografiach Street View twarze osób oraz samochodowe tablice rejestracyjne są rozmazane.

Samochody Street View w Polsce

W Polsce w tym roku trwa aktualizacja Google Street View. Zbieranie materiału z naszego kraju rozpoczęło się w maju i potrwa do października br. obejmując łącznie 37 miast (głównie z województwa śląskiego). Jest również szansa, że sfotografowane zostaną mniejsze miejscowości sąsiadujące z docelowymi lokalizacjami. Do tej pory w Polsce w ramach Street View wykorzystywane były auta, a w ciężko dostępnych lokalizacjach rowery trójkołowe, noszone na plecach plecaki Trekker oraz wózki Trolley. Pełna flota Google Street View obejmuje nawet skutery śnieżne.

Źródło: komputerswiat.pl, tech.wp.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja