Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Cyfrowa mapa innowacji dla samorządów / Aktualności

Cyfrowa mapa innowacji dla samorządów

2019-09-25
Zapowiedziana przez Ministerstwo Cyfryzacji publikacja cyfrowej mapy innowacji, będzie miała miejsce najprawdopodobniej w listopadzie bieżącego roku. Informacja na temat stworzenia cyfrowej mapy innowacji dla Jednostek Samorządu Terytorialnego pojawiła się wiosną tego roku, po czym rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń samorządów do projektu.

Ministerstwo Cyfryzacji przedstawiło korzyści płynące dla JST, które zgłoszą swoje innowacyjne projekty. Wśród najatrakcyjniejszych benefitów wymienia się m.in. promocję województwa / powiatu / gminy lub miejscowości, co może przyciągnąć uwagę inwestorów oraz poszerzy możliwości nawiązania współpracy z innymi podmiotami w zakresie wykorzystania nowych technologii. Dodatkowo będzie można liczyć na wzrost prestiżu regionu dzięki zamieszczeniu konkretnej JST na polskiej mapie innowacji udostępnionej na rządowej stronie internetowej. Kolejnym etapem rozwoju mapy jest również stworzenie podstrony z informacjami na temat możliwych do wykorzystania funduszy i wsparcia oferowanego przez jednostki rządowe / samorządowe dla sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz startupów.

Dlaczego samorządy są aktywizowane w kierunku nowych technologii?

Ministerstwo Cyfryzacji zapewnia, że pobudzanie samorządów w promocji nowych technologii jest bardzo ważne. Nowo powstająca mapa innowacji będzie stanowić zbiór przykładów najlepszych praktyk i inspiracji dla innych podmiotów. Tak ukierunkowany sposób działania ma przyczynić się do rozwoju technologicznego państwa.

Źródło: https://www.portalsamorzadowy.pl/spoleczenstwo-informacyjne/powstaje-cyfrowa-mapa-innowacji-dla-samorzadow,131633.html
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja