Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Czy w 2020 roku otrzymamy e-paragony oraz kasy fiskalne w formie elektronicznej? / Aktualności

Czy w 2020 roku otrzymamy e-paragony oraz kasy fiskalne w formie elektronicznej?

2019-11-27
Kasy wirtualne mogą pojawić się w punktach sprzedaży już w 2020 roku. Będą mieć za zadanie przesyłanie do fiskusa danych o transakcjach podobnie jak robią to kasy online.

Dodatkowo taką kasę można zainstalować na smartfonie jako aplikację dzięki czemu ułatwi to dotarcie z kasami fiskalnymi w miejsca, w których ich obecnie nie ma. Dzieje się tak z powodu ceny tych urządzeń. Ministerstwo Finansów przyznaje, że takim rozwiązaniem mogą być zainteresowane m.in. branża gastronomiczna oraz sprzedawcy sezonowi. Konsultacje nad projektem zakończono we wrześniu br. Zdaniem resortu w praktyce taki system pojawi się w połowie 2020 roku.

Kiedy e-paragony pojawią się w Polsce?

O wprowadzeniu elektrycznych paragonów słyszymy już od kilkunastu miesięcy. Ich celem byłby prostszy dostęp do historii zakupów oraz transakcji.  Elektroniczny paragon miałby być generowany przez urządzenia fiskalne i trafić do repozytorium, które zagwarantuje, że dokument nie zostanie usunięty. Klient miałby wgląd do swoich cyfrowych paragonów z poziomu urządzenia mobilnego. Resort jednak apeluje – z rynku nie znikną tradycyjne paragony. Klient będzie miał możliwość wyboru czy woli dostać potwierdzenie zakupu w formie elektronicznej czy papierowej. Obecnie właściwości e-paragonów testują firmy takie jak: Ikea, Decathlon czy Super-Pharm. Pilotażowe testowanie ma potrwać do 14 lutego 2020 roku.


Źródło: nowosci.com.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja