Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

E-handel zmienia branżę logistyczną / Aktualności

E-handel zmienia branżę logistyczną

2018-05-04
Według Rzeczpospolitej dwie na pięć firm kurierskich chce w ciągu najbliższych dziesięciu lat dostarczać przesyłki nawet w dwie godziny od złożonego zamówienia. Jest to niejako odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów.

Śledzenie przesyłek czy łatwy, często bezpłatny zwrot zakupów to już niemal standard. Konsumenci zwracają coraz większą uwagę na czas oczekiwania na zamówioną paczkę. Niektórzy skłonni są ponieść większe koszty za przesyłkę, która dotrze do nich odpowiednio wcześniej.

Jednym z rozwiązań usprawniających mają być dostawy crowdsourcingowe. To stosunkowo nowa usługa, działająca podobnie do Ubera. Paczki mają być dostarczane przez osoby, którym dana dostawa będzie po drodze. Według badań połowa konsumentów dokonujących zakupów przez Internet we Francji i Niemczech byłaby skłonna za tego typu dostawę zapłacić nawet 10% wartości zamówienia.

Coraz więcej marek, szczególnie odzieżowych wprowadza lub planuje wdrożyć opcję zakupów internetowych z możliwością odbioru zamówienia bezpośrednio w sklepie. W tym celu zwiększają one powierzchnie magazynów, nawet kosztem powierzchni sprzedaży.

Firmy kurierskie także szukają rozwiązań, które mogłyby przyspieszyć realizację zamówień. Według badania wśród kadry kierowniczej tego typu przedsiębiorstw ich zdaniem przełomowe będzie wykorzystanie dronów, aut bezzałogowych czy robotów. Tego typu rozwiania nie tylko usprawnią pracę firm logistycznych, ale przyniosą im również spore oszczędności. W tym momencie interesują się nimi giganci tej branży.

Źródło: rp.pl, portalspozywczy.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja