Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

E-PITy strzałem w dziesiątkę! / Aktualności

E-PITy strzałem w dziesiątkę!

2020-02-26

Usługa Twój e-PIT oddana do użytku obywateli przez Ministerstwo Cyfryzacji, w roku 2020 notuje bardzo satysfakcjonujące wyniki. Zaledwie w 6 dni z tej metody rozliczania skorzystało ok 850 tysięcy Polaków.

Warty podkreślenia jest fakt, że narzędziem autoryzacyjnym pozwalającym na korzystanie z tego rozwiązania jest Profil Zaufany, który w ciągu ostatnich kilku dni zanotował przyrost 140 tys. nowych użytkowników. Jest to potwierdzenie, że Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości elektronicznego załatwiania spraw urzędowych. Innym sposobem na rozliczenie swojego podatku jest podanie zestawu danych autoryzacyjnych – PESEL/NIP i kwoty przychodów z 2019 oraz z 2018 roku. W ubiegłym roku w taki sposób rozliczyło się aż 16 mln podatników. Obecnie w usłudze e-PIT system uwzględnia ulgę dla osób poniżej 26 roku życia, a także informuje o stanie operacji zwrotu nadpłaty podatku.

Obywatele będący klientami jednego z wybranych banków lub dostawców usług bankowych (PKO Bank Polski SA, Santander, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Alior Bank, Millennium Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, platforma Envelo), mogą założyć Profil Zaufany jedynie za pomocą wypełnienia krótkiego formularza. W innym przypadku konieczne będzie skorzystanie z platformy pz.gov.pl, oraz poświadczenie zgłoszenia w jednym z dostępnych punktów potwierdzających tożsamość osoby, która chce założyć Profil Zaufany.

Źródło: telepolis.plwstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja