Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

E-recepty - do apteki ze smartfonem / Aktualności

E-recepty - do apteki ze smartfonem

2019-08-19

Od przyszłego roku pacjenci udający się do lekarza będą otrzymywać elektroniczne recepty, które będą wydawane w formie kodu SMS, dzięki któremu będzie można pójść do apteki i zakupić lekarstwa jedynie z potwierdzeniem w telefonie.

E-recepty to innowacyjny pomysł Ministerstwa Zdrowia, który ma na celu zastąpienie dotychczasowego sposobu wydawania papierowych recept. Na wprowadzeniu takiego rozwiązania skorzystają nie tylko lekarze, którzy będą odciążeni od obowiązków administracyjnych, ale przede wszystkim pacjenci, którzy w ten sposób otrzymują szereg korzyści. Zarejestrowany pacjent w systemie IKP będzie mógł otrzymywać powiadomienie o wycofanych z obrotu lekach i wyrobach medycznych, które wcześniej wykupił w aptece. Do tej pory zakup kilku leków na podstawie recepty należało dokonać w tej samej aptece. Od przyszłego roku będzie możliwość nabycia każdego leku wypisanego na recepcie w różnych punktach aptecznych, a co więcej, będzie możliwa realizacja zakupów na odległość, gdyż podstawą do otrzymania leków będzie kod przekazany w aptece.

A co z osobami, które nie korzystają z telefonu?

Jak informuje Wiceminister Janusz Cieszyński, osoby niekorzystające z telefonów komórkowych mogą być spokojne, ponieważ recepty będzie można nadal nabywać w formie papierowej. Taki pacjent otrzyma wydruk od lekarza z kodem kreskowym, który należy okazać w punkcie aptecznym, aby otrzymać wskazane leki.

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja