Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Elektroniczna ewidencja odpadów od 2020 roku / Aktualności

Elektroniczna ewidencja odpadów od 2020 roku

2019-09-17
Zmiany zapowiedziane przez Ministerstwo Środowiska odnośnie ewidencji odpadów zaczną obowiązywać od stycznia przyszłego roku. Dotyczą one sposobu prowadzenia ewidencji, a ta będzie odbywać się wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem indywidualnego konta w systemie baz danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.

W takiej bazie gromadzone są informacje m.in. na temat produktów w opakowaniach, olejów smarowych, zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, opon, baterii i akumulatorów. Znajdą się tam również dane o osiąganych poziomach zbierania odzysku i recyklingu. Takie rozwiązanie umożliwi szybką i łatwą kontrolę zrównoważonego rozwoju gospodarki, który opiera się też na segregacji źródeł, recyklingu i odzysku. Dla przedsiębiorców ważną informacją jest, że firmy, które nie wpisały się do rejestru a miały taki obowiązek, nie będą mogły legalnie prowadzić własnej działalności.

Jak zapowiada wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, system ma umożliwić zbieranie danych w czasie rzeczywistym, co pozwoli na bieżącą kontrolę gospodarki odpadami. Wiceminister podkreślił również, że liczy na to, iż takie rozwiązanie ostatecznie zlikwiduje szarą strefę w tym sektorze, który jest bardzo ważny z punktu widzenia ochrony środowiska.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja