Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Elektroniczne prawo jazdy zastąpi tradycyjny dokument / Aktualności

Elektroniczne prawo jazdy zastąpi tradycyjny dokument

2020-01-20
Od dawna w ramach aplikacji mObywatel funkcjonują takie usługi jak mTożsamość, mLegitymacja i mPojazd. W pierwszej połowie 2020 roku będzie można wgrać na smartfona prawo jazdy, potrzebne są już jedynie zmiany w przepisach, które umożliwią zamianę papierowego dokumentu na elektroniczny.

Na smartfony można już wgrać kopie dowodów osobistych, legitymacji szkolnych i studenckich, dowodów rejestracyjnych, kart pojazdu i ubezpieczeń OC, niedługo do tych usług dołączy także cyfrowe prawo jazdy. Elektroniczne prawo jazdy w ramach usługi mObywatel jest już gotowe lecz aby móc korzystać z niego w aplikacji, potrzebne są zmiany w przepisach. Podczas kontroli policyjnej wylegitymowanie się wersją elektroniczną dokumentu skończyłoby się mandatem.

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że już w pierwszej połowie 2020 roku platforma mObywatel zostanie wzbogacona o moduł cyfrowego prawa jazdy. W przypadku poprzednich aktualizacji miały miejsce sytuacje gdy aplikacja w wersji IOS-a dostawała aktualizację aplikacji mObywatel później, niż system Google. Możliwe, że tym razem posiadacze iPhone’ów nie będą musieli czekać dłużej na wdrożenie nowej usługi, niż posiadacze smartfonów z Androidem.


Źródło: spidersweb.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja