Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Elektroniczny urząd / Aktualności

Elektroniczny urząd

2007-06-01

Urzędy administracji publicznej zostały zobowiązane przez ustawodawcę do umożliwienia załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną. Oznacza to konieczność wdrożenia rozwiązań opartych na nowoczesnych technologiach do maja 2008 roku. Wbrew pozorom zostało niewiele czasu na wdrożenie tego rozwiązania. Konferencja, którą dla Państwa przygotowaliśmy skierowana jest do przedstawicieli organów administracji publicznej wyższego szczebla, którzy stają przed zadaniem wdrożenia elektronicznego obiegu dokumantów.

Elektroniczny urząd jest narzędziem, który przy wykorzystaniu Internetu pozwoli na kompleksową obsługę stron wraz z zapewnieniem elektronicznej wymiany korespondencji. Zdając sobie sprawę z obaw jakie budzi każde nowe rozwiązanie, należy dokładnie przeanalizować korzyści. Warto tu przypomnieć sceptycyzm jaki towarzyszył tworzeniu Internetu. Dziś nie można wyobrazić sobie pracy bez tego rozwiązania. Biuletyn Informacji Publicznej i własna strona internetowa to dziś warunek zaistnienia w świecie. W niedalekiej przyszłości to samo będzie można powiedzieć o rozwiązaniu jakim jest elektroniczny urząd.

Wykorzystanie współczesnych możliwości technicznych w zakresie dostępu obywateli do organów administracji pozwoli na zwiększenie wydajności działań, znacznie obniży koszty funkcjonowania samorządów poprzez wyeliminowanie wielu dokumentów papierowych, jak również zwiększy efektywność pracy urzędnika i podniesie standard obsługi klienta. Kolejnym atutem jest szybki dostęp do każdej sprawy urzędowej na każdym etapie jej prowadzenia.

Izabela Adamska

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja