Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

„Internet dla każdego” szansą na rozwój gmin / Aktualności

„Internet dla każdego” szansą na rozwój gmin

2019-10-14
We wrześniu ruszył nabór wniosków do konkursu Ministerstwa Cyfryzacji „Internet dla każdego”. W szczególności gminy wiejskie i miejsko-wiejskie mogą ubiegać się o dofinansowanie na uruchomienie darmowego wi-fi na swoich terenach. Już dwie gminy skorzystały z takiej możliwości a resort cyfryzacji zachęca pozostałe gminy do składania wniosków.
Zdaniem Ministerstwa Cyfryzacji procedura konkursowa jest prosta na tyle ile to możliwe. Dodatkowo procedura dotycząca rozliczania nie jest też skomplikowana. Formalna oraz merytoryczna ocena wniosków należy do ekspertów CPPC. Jeżeli ocena będzie pozytywna, następuje podpisanie umowy. Wszystkie załączniki wzorów do umowy dostępne są w internecie. Wartym podkreślenia jest fakt, że konkurs prowadzony jest w trybie ciągłym do czerwca 2020 r. Jak informuje Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa, im szybciej gmina zgłosi się w konkursie, tym szybciej dostanie dofinansowanie.
Jak wynika z danych resortu, aktualnie tylko nieco ponad 400 polskich gmin posiada dostęp do hotspotów. Minister Cyfryzacji podkreśla, że dzięki konkursowi hotspoty pojawią się w kolejnych 1900 gminach. Każda z nich zostanie wyposażona w przynajmniej 10 punktów wi-fi, a to przyczyni się do tego, że na mapie Polski przybędzie 19 tysięcy nowych punktów dostępu możliwości połączenia się z internetem.


Źródło: portalsamorzadowy.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja