Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Kampania resortu cyfryzacji „e-Polak potrafi” / Aktualności

Kampania resortu cyfryzacji „e-Polak potrafi”

2020-02-20

Rusza kampania resortu cyfryzacji „e-Polak potrafi”, w ramach której Ministerstwo Cyfryzacji zamierza zwiększyć świadomość oraz umiejętności z zakresu posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną przez Polaków.


Według Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego, tak naprawdę każdy może zostać e-Polakiem, niezależnie od wieku ani umiejętności. Aby rozpocząć sprawne poruszanie się w sieci nie trzeba od razu zaczynać od załatwiania spraw urzędowych. Wystarczy wdrożyć się w najprostsze czynności, które krok po kroku przybliżą działanie Internetu. W ramach tej inicjatywy przygotowano filmy instruktażowe „e-Senior potrafi”.


Kompletny projekt kampanii porusza cztery główne aspekty: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, oraz programowanie. Głównym celem akcji jest ukazanie zalet korzystania z Internetu, oraz przekonanie do tego, że nowe technologie nie są trudne w obsłudze. Ponadto, Ministerstwo Cyfryzacji podpowiada jak zachować bezpieczeństwo w sieci, oraz udowodnia, że programowanie nie jest tak skomplikowane jak się wydaje. Kampania jest częścią projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, który wspólnie z NASK realizowany jest od 2017 r.


Źródło: polskieradio24.pl

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja