Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Kolejne e-usługi od Ministerstwa Cyfryzacji / Aktualności

Kolejne e-usługi od Ministerstwa Cyfryzacji

2017-06-14
Resort Cyfryzacji opublikował na swojej stronie internetowej listę nowych i zmodyfikowanych usług elektronicznych, jakie mają być dostępne do końca tego roku. Obok e-usług znajdą się również nowe i odświeżone formularze elektroniczne. 

W planach Ministerstwa Cyfryzacji i innych resortów są m.in. usługi umożliwiające sprawdzenie danych swojego pojazdu w formie elektronicznej. Największą zmianą będzie jednak rejestracja narodzin dziecka bez potrzeby wizyty w urzędzie. Tę usługę zapoczątkuje pilotaż w jednym ze szpitali w Ełku, gdzie po narodzinach dziecka będzie można dokonać rejestracji za pośrednictwem pracownika placówki zdrowotnej. Wszystko to na podstawie specjalnego pełnomocnictwa. W kolejnym etapie opracowany zostanie wniosek, który będzie można już złożyć do urzędu drogą elektroniczną.

Zmiany obejmą również możliwość uzyskiwania odpisów aktu stanu cywilnego. Modyfikacji ulegnie sam wniosek oraz pojawi się możliwość dokonania płatności elektronicznej za jego wydanie. Ponadto pojawią się nowe e-formularze służące zgłaszaniu utraty dowodu osobistego. Kierowcy otrzymają możliwość składania wniosku on line dotyczącego zbycia pojazdu oraz nowy wniosek o wydanie prawa jazdy.

Powyższe usługi mają docelowo wejść w życie jeszcze końcem tego roku.

Źródło: portalsamorzadowy.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja