Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa / Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

2017-10-06
Już ponad pół miliona potencjalnych zagrożeń wpłynęło za pośrednictwem interaktywnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wśród najczęstszych zgłoszeń znalazły się te dotyczące wykroczeń drogowych i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Najwięcej zawiadomień odnotowano w województwach małopolskim, śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim i łódzkim.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia każdemu sprawdzenie potencjalnych zagrożeń w całej Polsce. Ponadto za pośrednictwem mapy można wskazać miejsca, które wymagają szczególnej uwagi policji. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane, a kiedy informacje okazują się prawdziwe, podejmowana jest odpowiednia interwencja.

MSWiA pracuje nad rozszerzeniem funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do tej pory portal umożliwia m.in. dodanie pliku wideo, zdjęcia i opisu tekstowego zagrożenia. Powstała również aplikacja mobilna dedykowana projektowi.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to jedynie platforma wymiany informacji o potencjalnych zagrożeniach, nie służy jednak do zgłaszania pilnych interwencji policji. W takich przypadkach niezmiennie należy kontaktować się pod numerami telefonu 112 lub 997.

Dostęp do mapy znajduje się pod adresem internetowym: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Źródło: portalsamorzadowy.pl, policja.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja