Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Meldunek przez Internet / Aktualności

Meldunek przez Internet

2017-12-29
Od 1 stycznia przyszłego roku każdy będzie mógł zameldować się za pośrednictwem Internetu, bez konieczności wizyty w urzędzie. Tym samym nadal będzie funkcjonował obowiązek meldunkowy, który jeszcze niedawno miał zostać całkowicie zniesiony.

W uzasadnieniu ustawy podkreślono, że pozostawienie meldunku jest konieczne z uwagi na wiele sfer administracji publicznej – od wyborów po zadania z zakresu opieki społecznej, emerytur czy ubezpieczeń społecznych. Ma to również ogromne znaczenie w prawidłowym szacowaniu zakresu opieki żłobkowej i szkolnej.

Obok obowiązku meldunkowego ustawa dotyczyła także aktualizacji niektórych przepisów dotyczących nadawania numeru PESEL dla cudzoziemców. Aby móc gromadzić informacje o wszystkich obcokrajowcach przybywających w Polsce numer PESEL mają otrzymać wszyscy z nich, bez względu na charakter meldunku.

Zmiany, które przyniesie nowa ustawa, dotyczyć mają również uzyskiwania numeru PESEL podczas ubiegania się o wydanie dowodu osobistego. Modyfikacji ulegnie także formularz meldunkowy. Dzięki zmianom możliwe będzie jednoczesne zameldowanie na pobyt stały i wymeldowanie z pobytu czasowego. Wszystko to możliwe za pomocą jednego formularza i za pośrednictwem Internetu. Ustawa ma wejść w życie w dniem 1 stycznia 2018 roku.

Źródło: rp.pl

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja