Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

mObywatel teraz w PKP Intercity / Aktualności

mObywatel teraz w PKP Intercity

2019-08-12
Od lipca podróżując pociągami PKP Intercity, obywatele Polski posiadający w swoim telefonie zainstalowaną aplikację mObywatel mogą za jej pomocą potwierdzać swoją tożsamość.

mObywatel jest to oficjalna rządowa aplikacja umożliwiająca dostęp do wszystkich danych z dowodu osobistego, łącznie ze zdjęciem. Za jej pomocą można wylegitymować się w sytuacjach, kiedy wymagany jest dowód osobisty lub paszport (np. na poczcie, w przychodniach czy w hotelu). Do tej pory jednak wykluczona była możliwość korzystania z ułatwienia jakim jest mTożsamość podróżując pociągami PKP Intercity. Po zwróceniu się Urzędu Transportu Kolejowego z prośbą o honorowanie cyfrowych dowodów tożsamości podczas kontroli biletów, PKP Intercity zdecydowało się wyjść pasażerom naprzeciw. Wprowadzenie zmian do polityki transportowej przewoźnika pozwoli potwierdzić tożsamość za pomocą aplikacji mObywatel w przypadkach określonych w nowym regulaminie. Udogodnienie to przeznaczone jest szczególnie tym pasażerom, którzy ceniącą sobie nowoczesne rozwiązania. Od teraz, aby podróżować pociągiem, wystarczy wyposażyć się w telefon z aplikacją mObywatel i elektroniczną wersję biletu.

Gdzie jeszcze można korzystać z mobilnej aplikacji do potwierdzenia swojej tożsamości?
Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało specjalne naklejki „Tu możesz użyć aplikacji mObywatel”, informujące o takiej możliwości. Najpierw zostaną wprowadzone do pociągów, instytucji publicznych i placówek pocztowych, a w niedalekiej przyszłości będzie można je znaleźć w sklepach, wypożyczalniach, kinach czy teatrach.


Źródło: gov.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja