Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Nowe funkcje serwisu Historiapojazdu.gov.pl / Aktualności

Nowe funkcje serwisu Historiapojazdu.gov.pl

2017-12-18
Za pośrednictwem portalu Historiapojazdu.gov.pl można już bezpłatnie sprawdzić przeszłość pojazdu zarejestrowanego w Polsce, a wcześniej sprowadzonego z zagranicy. Na razie usługa obejmuje wybrane kraje europejskie oraz Stany Zjednoczone i Kanadę, ale w przyszłości ma być rozszerzona na kolejne państwa.

Bez potrzeby logowania na stronie nadal każdy użytkownik portalu Historiapojazdu.gov.pl może przejrzeć podstawowe dane pojazdu, m.in. informacje o ubezpieczeniu czy liczbie właścicieli. Wystarczy podać numer rejestracyjny samochodu, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji. W przypadku, kiedy szukany pojazd widnieje w bazie, wówczas w zakładce z danymi zagranicznymi wyświetlą się dane w siedmiu kategoriach, m.in. kradzież, złomowanie czy przekręcony licznik. Od stycznia przyszłego roku po zalogowaniu i za pośrednictwem profilu zaufanego (eGO) będzie możliwy również wgląd w informacje na temat pojazdów, które nie są jeszcze zarejestrowane w Polsce, a tym samym nie ma ich w Centralnej Ewidencji Pojazdów, ale są np. wystawione na sprzedaż w naszym kraju.

Portal Historiapojazdu.gov.pl to usługa Ministerstwa Cyfryzacji dostępna od 2014 roku. Skierowana jest do wszystkich, którzy planują zakup używanego pojazdu. Dane uzyskane za pośrednictwem systemu mają ułatwić identyfikację samochodu i potwierdzenie wiarygodności oferty na jego sprzedaż. Informacje te pozyskuje się w pełni bezpłatnie w formie raportu.

Źródło: www.paih.gov.pl, www.portalsamorzadowy.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja