Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Nowy portal Widok.gov.pl / Aktualności

Nowy portal Widok.gov.pl

2017-07-17
Od dziś każdy z nas może sprawdzić, co się dzieje w administracji cyfrowej w Polsce, w tym na rządowych stronach internetowych. Wszystko dzięki nowemu portalowi Widok.gov.pl

Za pośrednictwem strony można m.in. śledzić, ile osób skorzystało z e-usług czy przeglądać statystyki odwiedzin rządowych i urzędowych witryn. Według Ministerstwa Cyfryzacji celem udostępnienia tego typu informacji jest poznanie potrzeb obywateli i wyznaczenie dalszych kierunków związanych z cyfryzacją administracji. Witryna ma również stanowić niejako bazę aktualnych trendów oraz danych, które wcześniej nie były nigdzie indziej udostępniane.

Aktualnie za pośrednictwem portalu można przeglądać statystyki dla 52 e-usług, 25 stron internetowych i 6 innych analiz.

Powstanie portalu Widok.gov.pl zostało zainspirowane doświadczeniami z innych państw. Nadal jednak stanowi jedną z nielicznych tego typu witryn na całym świecie. Portal stanowi również pilotaż projektu Zintegrowanej Platformy Analitycznej, czyli wspólnej inicjatywy Ministra Cyfryzacji, Rozwoju, Instytutu Łączności, Centralnego Ośrodka Informatyki i najważniejszych dostawców e-usług.

Źródło: rp.pl, portalsamorzadowy.pl

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja