Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

PAIH oceniło strony internetowe samorządów / Aktualności

PAIH oceniło strony internetowe samorządów

2017-12-21
Polska Agencja Inwestycji i Handlu wyróżniła samorządy z całej Polski, które prowadzą najbardziej przyjazne względem inwestorów strony internetowe. Wśród laureatów znalazły się gminy Bobolice, Miłomłyn oraz Zamość.

Strona internetowa to podstawowe źródło informacji o firmie czy samorządzie. Stanowi ona również często pierwszy kontakt potencjalnego klienta biznesowego z gminą. W związku z ogromnym znaczeniem stron internetowych pod względem ich przydatności dla inwestorów Polska Agencja Inwestycji i Handlu stale monitoruje jakość portali polskich samorządów.

Na podstawie dotychczasowego doświadczenia i szerokiej współpracy z inwestorami z całego świata Agencja opracowała pięć najważniejszych bloków informacyjnych, jakie powinny znaleźć się na stronie internetowej każdego samorządu. Gminy, które wdrożą wzorzec od PAIH są poddawane audytowi i w przypadku zgodności w co najmniej 85% otrzymują od Agencji certyfikat „Wzorcowego, gminnego portalu internetowego przyjaznego dla inwestora” oraz trafiają do powstającego obecnie Generatora ofert inwestycyjnych: https://baza.paih.gov.pl/

W tegorocznej edycji konkursu „Wzorzec gminnej witryny internetowej przyjaznej dla inwestora – Invest in Gmina” nagrodzono gminy Bobolice (województwo zachodniopomorskie), Miłomłyn (województwo warmińsko-mazurskie) i Zamość (województwo. lubelskie). W rywalizacji Regionalnych Centrów Obsługi Inwestorów (COI), które oceniają się wzajemnie, zwyciężyło województwo opolskie, za nim ex aequo uplasowały się województwa małopolskie oraz lubelskie, a trzecie miejsce przypadło czterem województwom: świętokrzyskiemu, podkarpackiemu, łódzkiemu i zachodniopomorskiemu.

Konkurs „Wzorzec gminnej witryny internetowej przyjaznej dla inwestora – Invest in Gmina” organizowany jest przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu od 2013 roku. Pierwszym wyróżnionym samorządem był Rawicz.

Źródło: www.paih.gov.pl, www.portalsamorzadowy.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja