Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Punkty rozliczeń PIT w galeriach handlowych / Aktualności

Punkty rozliczeń PIT w galeriach handlowych

2018-04-10
Kilkunastu tysięcy podatników w wybranych galeriach handlowych w całej Polsce skorzystało z możliwości rozliczenia się z rocznego podatku przez Internet przy wsparciu urzędników skarbowych.

Akcja trwała od 6 do 7 kwietnia i objęła 93 największe galerie, w których pojawiły się punkty rozliczeń PIT. Urzędnicy skarbowi nie tylko udzielali informacji z zakresu rozliczania podatku dochodowego, ale również pomagali w korzystaniu z systemu e-Deklaracje, za pośrednictwem którego PIT można przesłać w wersji elektronicznej. Każdy rozliczający się w ten sposób otrzymał Urzędowe Poświadczenie Odbioru zeznania (UPO). W efekcie podczas akcji przesłano przez Internet ponad 11 tysięcy wypełnionych PIT-ów.

Ministerstwo Finansów przypomina, że osoby które nie skorzystały z pomocy w galeriach handlowych mogą w przypadku pytań czy wątpliwości kontaktować się za pośrednictwem Portalu Podatkowego. Ponadto do 16 kwietnia dostępna jest usługa PIT-WZ, która polega na opracowaniu zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Po 16 kwietnia rozliczyć można się już samodzielnie, a wnioski należy złożyć tradycyjnie do końca miesiąca.

Źródło: www.portalspozywczy.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja