Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Ranking e-sprytnych miast / Aktualności

Ranking e-sprytnych miast

2017-09-18
Co siódmy mieszkaniec Szczecina wyszukuje w Internecie promocji i różnego rodzaju zniżek – tak wynika z rankingu przygotowanego przez portal Picodi.com

Internauci coraz częściej korzystają z tańszych zakupów za pośrednictwem Internetu. Rośnie też popularność różnych kodów rabatowych, które wyszukujemy najczęściej w internetowych wyszukiwarkach i w mediach społecznościowych. Według analizy portalu Pocodi.com stolica Pomorza Zachodniego jest liderem pod względem aktywności w zakresie wyszukiwania promocji i rabatów w Internecie. Wyliczono również, że w ten sposób każdy z mieszkańców oszczędza ok. 70 zł rocznie. Za Szczecinem na podium uplasowały się Kraków i Poznań. Dziesiątkę zamyka Bydgoszcz, gdzie już tylko jeden na dwudziestu mieszkańców szuka w sieci różnego rodzaju zniżek i promocji.

Ranking e-sprytu został opracowany pod względem czterech czynników: procent mieszkańców korzystających z e-promocji, umiejętność i rozwaga podczas zakupów w sieci, łączna liczba sposobów na obniżenie ceny produktu oraz procent badanych, którzy czynnie poszukują promocji w Internecie.

Badanie wskazało również na najbardziej popularne formy promocji, jakimi były sezonowe wyprzedaże. Korzysta z nich blisko dwóch na trzech ankietowanych. Co drugi badany internauta wskazał też na newslettery i portale internetowe z e-zniżkami. Ponad jedna czwarta ankietowanych korzysta także ze zniżek na portalach społecznościowych, natomiast co dziesiąty wspomaga się zakupami grupowymi.

Źródło:www.brief.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja