Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Ruszyły zapisy do rejestru wyborców on-line / Aktualności

Ruszyły zapisy do rejestru wyborców on-line

2018-09-25

Ministerstwo cyfryzacji udostępniło już usługi wyborcze. Teraz by zagłosować w wyborach samorządowych poza miejscem zameldowania wystarczy zapisać się w odpowiednim rejestrze wyborców. Udostępniono także usługę z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Dzięki współpracy specjalistów z Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Państwowej Komisji Wyborczej oraz Centralnego Ośrodka Informatyki udało się wdrożyć dwie usługi wyborcze. Do skorzystania z pierwszej niezbędne będzie wpisanie się do rejestru na stronie obywatel.gov.pl. Następnie należy dokonać podpisu zaufanego i wskazać gminę, na terenie której chcemy odwiedzić lokal wyborczy. Z usługi korzystać mogą obywatele innych krajów UE przebywający na stałe w Polsce oraz obywatele naszego kraju.

Druga usługa skierowana jest do osób niepełnosprawnych, które będą mogły zgłosić chęć głosowania z domu. Muszą one złożyć wniosek z załączonym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. W przypadku osób niewidomych i niedowidzących istnieje możliwość załączenia specjalnej nakładki do głosowania w języku Braille'a.

Źródło: portalsamorzadowy.pl

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja