Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Wieś z potencjałem dla e-handlu / Aktualności

Wieś z potencjałem dla e-handlu

2018-05-25

Jak wynika z badania zleconego przez Grupę AdRetail i operatora systemu BLIK, sklepy stacjonarne wciąż cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców wsi (57%). Zaledwie 15% badanych wskazało natomiast serwisy internetowe, co – jak twierdzą eksperci - pokazuje ogromną lukę do zagospodarowania przez e-commerce.

E-handel dużo lepiej razi sobie nawet w najmniejszych miastach – poniżej 20 tysięcy mieszkańców – gdzie zakupy za pośrednictwem sklepów wskazało 57% respondentów. Wynik ten jest nawet lepszy niż w metropoliach (powyżej 500 tysięcy mieszkańców), gdzie regularność zakupów internetowych deklarowało 44%. To pokazuje błędność założenia, że popularność usług e-commerce rośnie wraz z liczbą mieszkańców, a więc niska jej popularność na wsiach związana jest z innymi czynnikami.

Warto również zwrócić uwagę na zmiany, które zachodzą w społeczeństwach wiejskich – zauważalne ich bogacenie oraz rosnące wymagania i oczekiwania wobec jakości i zróżnicowania asortymentu, w tym z zakresu dóbr luksusowych. Niedobór dobrze wyposażonych sklepów oferujących szeroki wachlarz wysokiej jakości produktów to kolejny dowód na to, że internetowa sprzedaż wysyłkowa mogłaby znaleźć na wsiach licznych odbiorców.

Źródło: biznes.interia.pl

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja