Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Aplikacja mObywatel - potwierdzanie tożsamości smartfonem / Aktualności

Aplikacja mObywatel - potwierdzanie tożsamości smartfonem

2019-05-13
Coraz więcej funkcji i zastosowań wdrożono do aplikacji mObywatel, dzięki której potwierdzisz swoją tożsamość bez konieczności posiadania przy sobie tradycyjnego, plastikowego dokumentu.

Aplikacja mObywatel przydatna jest podczas każdej sytuacji, w której do weryfikacji tożsamości wymagany jest dokument ze zdjęciem - w sklepach, punktach usługowych, w tym również na poczcie. Usługa jest bezpłatna, wymaga jedynie aktywnego Profilu Zaufanego oraz dostępu do Internetu.

Od 23 kwietnia Poczta Polska dopuszcza weryfikację tożsamości za pomocą aplikacji mObywatel, na której zapisane są dane z dowodu osobistego. Odbiór przesyłek poleconych przy pomocy smartfona umożliwiło rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury.

Co więcej, aplikacja jest stale rozwijana. Dodatkową funkcją jest możliwość dodania dokumentów odzwierciedlających dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym, polisie OC i karcie pojazdu, a także dodanie elektronicznej wersji legitymacji szkolnej czy studenckiej. Wszystkie dokumenty umieszczone są w jednym miejscu i przyjmowane są wszędzie tam, gdzie na co dzień wymagane było okazywanie ich tradycyjnej wersji. 

Aplikacja dostępna jest zarówno dla urządzeń z oprogramowaniem Android jak i iOS.


Źródło: obywatel.gov.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?