Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Aplikacja ProteGo Safe / Aktualności

Aplikacja ProteGo Safe

2020-09-15
Rozprzestrzenianie się wirusa COViD-19 pociąga za sobą konieczność poszukiwania rozwiązań, które pomogą zniwelować prawdopodobieństwo wzrostu zachorowań w Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji zachęca obywateli do zainstalowania na swoich telefonach darmowej aplikacji ProteGo Safe, która ma w tym pomóc.

Aplikacja jest całkowicie anonimowa i nie pobiera z telefonu żadnych danych, a jej zadaniem jest informowanie o kontakcie z nosicielem patogenu. Co więcej, dostarcza wskazówek, jak postępować w przypadku kontaktu z taką osobą oraz podpowiada do kogo zadzwonić. Ministerstwo Cyfryzacji podkreśla, że zainstalowanie aplikacji zmniejsza ryzyko zachorowań na koronawirusa naszych najbliższych dzięki wczesnemu systemowi ostrzegania.

ProteGo Safe wykorzystuje technologię Bluetooth do wykrywania w otoczeniu urządzeń, na których zainstalowana została aplikacja. W sytuacji przebywania w otoczeniu innego użytkownika aplikacji dłużej niż 15 minut i w odległości mniejszej niż 2 metry, dane zostają automatyczne zapisane w pamięci przez okres 14 dni. Pracownik Centrum Kontaktu skontaktuje się z właścicielem smartfona, na którym została zainstalowana aplikacja, w przypadku, gdy osoba, z którą miał nieświadomy kontakt zachoruje na COViD-19. Po otrzymaniu unikalnego PIN-u i wprowadzeniu go w ProteGo, użytkownicy, z którymi zarażony miał kontakt w przeciągu ostatnich 14 dni zostaną powiadomieni o jego pozytywnym wyniku.

Źródło: cyberdefence24.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?