Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Cyfryzacja biznesu - załóż firmę przez Internet / Aktualności

Cyfryzacja biznesu - załóż firmę przez Internet

2019-04-04
Ministerstwo Cyfryzacji wychodzi naprzeciw młodym przedsiębiorcom, którzy obawiają się nadmiaru formalności przy zakładaniu firmy. Dzięki Profilowi Zaufanemu, czynności urzędowe będą dużo prostsze!

Aby założyć jednoosobową działalność gospodarczą, należy zarejestrować ją w Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Dzięki platformom firma.gov.pl lub ceidg.gov.pl możesz to zrobić bez wychodzenia z domu!

Pierwszym krokiem będzie założenie nowego konta przedsiębiorcy lub zalogowanie się, jeżeli już takie posiadasz. Dane z konta zostaną automatycznie wstawione do wniosku. Następnie należy wybrać sposób weryfikacji tożsamości - rekomendowane jest zastosowanie Profilu Zaufanego. Pozostaje w tym miejscu wypełnienie elektronicznego wniosku (portal urozmaicony jest w prosty przewodnik oraz pytania pomocnicze) oraz wysłanie stworzonego e-dokumentu. Potwierdzenie jego złożenia otrzymasz drogą mailową.

Co ważne, dane Twojej firmy zostaną wpisane do CEIDG już w ciągu jednego dnia roboczego, co oznacza, że od tego momentu będziesz mógł rozpocząć swoją działalność. System automatycznie zgłosi Twoją firmę do ZUS/KRUS, Urzędu Skarbowego oraz Głównego Urzędu Statystycznego.

Więcej informacji o prowadzeniu działalności gospodarczej znajdziesz na www.biznes.gov.pl


Źródło: gov.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?