Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Cyfryzacja przyszłością transportu? / Aktualności

Cyfryzacja przyszłością transportu?

2019-04-29
Ułatwienia działań administracyjnych, zrównoważenie procesów czy klarowność pracy, determinują podstawowe wartości, jakim przyświeca możliwość inwestowania w rozwiązania wysoce technologiczne. Cyfryzacja i automatyzacja znacząco ułatwia nie tylko dobór baz danych, co ich tworzenie, analizowanie i legalne wykorzystywanie – a wszystko to, określamy mianem Big Data.

Zgodnie z raportem “B2B Global IoT Analysis”, przygotowanym przez Boston Consulting Group, do 2020 roku wydatki B2B na technologie, aplikacje i rozwiązania, bazujące na Internecie Rzeczy sięgną 250 mld euro. Rozwój inteligentnych systemów transportowych otwiera wiele możliwości w sektorze biznesu transportowego. Prognozuje się, że zgodnie z danymi PwC szacunkowa wielkość mobilnego rynku Internetu Rzeczy w Polsce to ponad 800 milionów złotych, przy 40% rocznym tempie wzrostu.
Do głównych korzyści, wynikających z optymalizacji i cyfryzacji systemów należy m.in. zmniejszenie kosztów, usprawnienie dowodzenia łańcuchem dostaw a logistyką, pozwoli na niwelowanie zbyt małej ilości pracowników czy zwiększy świadomość Klientów.

Specjaliści od dawna sugerują, że prognozowany rozwój transportu i logistyki będą sieci zautomatyzowanych procesów i pojazdów, połączonych w jeden system, zapewniający firmom transportowym większą kontrolę nie tylko nad pojazdami, ale i pracownikami. Dzięki takiemu rozwiązaniu nastąpi optymalna elastyczność przy jednoczesnym całościowym wykorzystaniu mocy przewozowej. System sprawi, że w pełni zautomatyzowany proces ustalania trasy, w tym wybór właściwego pojazdu i dookreślenie czasu realizacji transportu, będzie automatyczny, oparty o informacje, które uzyskać będzie można w czasie rzeczywistym. Zmiany dotyczyć będą również pracowników - długoterminowo ulegną modyfikacji obowiązki. Cyfryzacja w logistyce i transporcie nie doprowadzi zatem do likwidacji miejsc pracy, a do zmian w zakresie kwalifikacji - od pracowników będzie się wymagało większej kreatywności, ponieważ za zadania rutynowe odpowiadał będzie przygotowany, zautomatyzowany system.


Źródło: biznes.newseria.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?