Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Cyfryzacja rekrutacji kolejnym etapem modernizacji edukacji / Aktualności

Cyfryzacja rekrutacji kolejnym etapem modernizacji edukacji

2019-07-01
Szybkość i wygoda jaką  oferują e-dokumenty stopniowo zmienia oblicze procesów administracyjnych i urzędniczych. Elektroniczne rozliczenie podatku, cyfrowe faktury czy podpis elektroniczny stają się codziennością. Z kolei w ostatnich latach zinformatyzowany proces maturalny stał się krokiem do ułatwień związanych z procesami rekrutacyjnymi. 

Od 4 lipca wyniki egzaminu dojrzałości dostępne są już dla wszystkich maturzystów zarówno w wersji papierowej jak i w wersji cyfrowej, na platformie elektronicznej. Na mocy rozporządzania ministra edukacji narodowej, dane egzaminacyjne figurują w centralnej bazie elektronicznej. Jest to znaczące ułatwienie dla szkół wyższych usprawniające procesy rekrutacyjne.  Krajowy Rejestr Matur oprócz dostępu do wyników z poszczególnych egzaminów, oferuje porównanie numeru świadectw. Taki system elektroniczny zapobiega oszustwom oraz przyspiesza proces weryfikacyjny osób ubiegających się o miejsca na studia.

Oferowane unowocześnienia wynikają z zapotrzebowanie na kompleksową cyfryzację procesów rekrutacyjnych, nie tylko do szkół wyższych, ale również w aspekcie rekrutacji zawodowych, w przypadku branż, gdzie niezbędne jest potwierdzanie wykształcenia czy kwalifikacji (np. prawo, medycyna).

Czy w przyszłości w Polsce możemy spodziewać się również e-świadectw i e-dyplomów? Nie jest to niemożliwe, aczkolwiek taka modernizacja wymagałaby dużych nakładów pieniężnych, integracji wielu systemów a przede wszystkim czasu.


Źródło: pulshr.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?