Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Dobry Start - złóż wniosek o 300+ online / Aktualności

Dobry Start - złóż wniosek o 300+ online

2019-04-10
Od 1 lipca rusza składanie wniosków o przyznanie jednorazowo 300 zł na wyprawkę dla dziecka w wieku szkolnym. Sprawdź, jak wygląda proces składania wniosków online oraz komu przysługuje takie dofinansowanie.

„Dobry start”  to nowoczesny  program, który zakłada wypłatę 300 zł na rok na wyprawkę dla ucznia. O takie świadczenie mogą ubiegać się rodzice, których dzieci są w wieku szkolnym, aż do ukończenia 20 roku życia lub 24 roku życia w przypadku uczniów niepełnosprawnych. Wypłata jest niezależna od dochodu rodziny i wypłacana za okazaniem wniosku. Rodziny, które złożą kompletne pismo w lipcu i sierpniu otrzymają świadczenia do końca września. Należy jednak pamiętać, że ogólny czas składania dokumentów wyznaczono do 30 listopada.

Aby złożyć wniosek o 300+ nie wychodząc z domu, należy wejść na platformę www.empatia.mrpips.gov.pl. Do założenia konta na portalu wymagany jest aktywny Profil Zaufany bądź certyfikat kwalifikowany. Jeżeli posiadasz już konto na „Empatii”, wystarczy zalogować się, a następnie: wybrać rodzaj wniosku „Dobry Start”. Do wypełniania dokumentu przygotuj wszystkie niezbędne informacje (adres e-mail, numery PESEL swój i dzieci, adresy szkół oraz numer rachunku, na który ma być przekazywane świadczenie). Następnie należy wpisać miejscowości, w której znajduje się urząd/instytucja, do której chcesz złożyć wniosek (musi to być urząd właściwy ze względu na miejsce Twojego faktycznego zamieszkania). Po uzupełnieniu informacji przejdź do zakładki „Dokumenty robocze”, zaznacz „Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego” i kliknij „Szczegóły/Wyślij”. Na końcu, za pomocą e-mail dowiedziesz się, że masz nową wiadomość w portalu „Emp@tia”, a Twój wniosek został przesłany.

E-wniosek o dofinansowanie Dobry Start to jedna z wielu spraw, które możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Więcej informacji o e-usługach znajdziesz na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji.


Źródło: gs24.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?