Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Dzień Backupu - zrób kopię danych / Aktualności

Dzień Backupu - zrób kopię danych

2021-03-31
Dziś dzień Backupu! Przypominamy, o robieniu kopii zapasowych wszystkich, ważnych dokumentów  plików i zdjęć. Zabezpiecz swoje dane z telefonu komórkowego oraz komputera.

Tworzenie kopii zapasowych w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważne, zwarzywszy na fakt, że większość zaświadczeń, pokwitowań oraz innych istotnych dokumentów otrzymujemy w formie cyfrowej. Chcąc zabezpieczyć je przed usunięciem, należy wykonać Backup, czyli kopię zapasową. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to skomplikowane, ale w praktyce chodzi przede wszystkim o skopiowanie ważnych danych i informacji, przeniesienie ich w inne miejsce niż oryginał. Dzięki temu w momencie pojawienia się problemu technicznego urządzenia na skutek, którego pliki mogą zostać uszkodzone lub usunięte, możemy odzyskać ich kopie.

Gdzie możemy umieścić kopie? Możliwości jest wiele. W tym celu możemy wykorzystać nośnik fizyczny, czyli dysk USB, pendrive, czy nawet płytę CD. Inną możliwością jest umieszczanie plików w chmurze, czyli aplikacji dzęki której masz dostęp do swoich danych wszędzie i na każdym urządzeniu. Jeżeli twój komputer ulegnie zniszczeniu bądź złośliwemu oprogramowaniu, masz dostęp do ważnych dokumentów np. z poziomu telefonu. Kopie zapasowe robią się automatycznie, przez co nie musisz pamiętać o cyklicznym powielaniu danych.

Więcej informacji na stronie
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?