Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

E-administracja nowym hitem wśród obywateli? / Aktualności

E-administracja nowym hitem wśród obywateli?

2019-07-15
W ramach cyfryzacji urzędów możemy korzystać z kilkuset e-usług publicznych zlokalizowanych na różnych platformach i portalach rządowych. Widząc wiele plusów elektronicznego załatwiania formalności, Polacy coraz częściej korzystają z tego typu udogodnień.

Administracja publiczna, modernizując swoje struktury przychodzi do obywateli z nową pulą e-usługi, dzięki którym mamy możliwość załatwienia niektórych spraw urzędowych z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez konieczności wychodzenia z domu i oczekiwania w kolejkach. Tylko w ciągu jednego dnia – 24 czerwca – Polacy wysłali 2102 pism urzędowych, złożyli 554 wnioski o nowy dowód osobisty, 225 razy skorzystali z e-usługi meldunkowej, zgłosili 95 zawiadomień o utracie dowodu osobistego oraz 200 o narodzinach dzieci oraz założyli ponad 6400 profili zaufanych.

Taka popularność e-usług mówi sama za siebie. Mając urząd otwarty przez całą dobę z coraz mniejszą niechęcią podchodzimy do spraw urzędowych. Do jednych z najczęściej odwiedzanych portali należą obywatel.gov.pl, epuap.gov.pl czy zip.nfz.gov.pl. Z dnia na dzień coraz więcej obywateli docenia taką formę komunikacji z administracją, chętniej wykorzystując ułatwienia oferowane przez rząd.

Cyfryzacja urzędów stanowi inwestycję w przyszłość i jest jednym z punktów strategii Ministerstwa w zakresie modernizacji jednostek państwowych i zwiększania  kompetencji cyfrowych społeczeństwa.


Źródło: gov.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?