Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

E-korespondencja pomysłem na usprawnienie usług administracyjnych / Aktualności

E-korespondencja pomysłem na usprawnienie usług administracyjnych

2018-06-28
Już za kilka lat Ministerstwo Cyfryzacji chce wprowadzić inteligentny system e-korespondencji. Celem jest ułatwienie obywatelom korzystania z cyfrowych usług w administracji.

Idea modernizacji systemu korespondencji została poruszona na debacie „Poczta Polska cyfrowa. Przyszłość i realia" zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą". Jak twierdzą uczestnicy spotkania wzorem dla Polski ma być duńska poczta, której użytkownicy mają całą historię administracyjną w jednym miejscu.

Według Marka Zagórskiego, Ministra Cyfryzacji koncepcja jest taka, aby wszystkie urzędy w Polsce swoją korespondencję wysyłały drogą elektroniczną  do operatora. Następnie ten za pomocą adresów elektronicznych przesyła informacje do odpowiednich osób. W sytuacji gdyby operator nie mógł znaleźć elektronicznego adresu w swojej bazie, będzie dostarczał korespondencję tradycyjnie. Warto dodać, że według Ministra wspomnianym operatorem mogłaby zostać Poczta Polska.

Jak zauważyli uczestnicy debaty idea e-korespondencji niesie ze sobą pewne problemy. Okazuje się, że niezbędna jest zmiana procesu legislacji. Jeżeli aktów do tzw. poprawek będzie dużo, to okres oczekiwania na innowacje może się przedłużyć. Kolejnym elementem jest zachowanie spójnego i prostego interfejsu przy jednoczesnym utrzymaniu funkcjonalności strony.

Pomysł wdrożenia e-korespondencji dostępnej na indywidualnym koncie obywatela za pośrednictwem strony gov.pl niesie ze sobą wiele wyzwań. Według Ministra Cyfryzacji projekt ma zostać wdrożony już za parę lat.

Źródło: rp.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?