Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Informacje o rozliczeniu PIT, dla emerytów i rencistów / Aktualności

Informacje o rozliczeniu PIT, dla emerytów i rencistów

2021-02-25
Rozpoczęła się akcja składania rozliczeń podatkowych PIT za rok 2020. Dzień, do którego należy złożyć zeznanie podatkowe to 30 kwietnia 2021 r. Składając zeznanie podatkowe, warto pamiętać o przekazaniu 1% podatku na rzeczy organizacji pożytku publicznego.

Osoby, które otrzymały PIT-11A mogą osobiście złożyć zeznanie roczne, bądź nie podejmować żadnych czynności. Jeżeli do 30 kwietnia nie złożą zeznana, to urząd skarbowy zaakceptuje zeznanie PIT-37 za rok 2020, który zostanie wygenerowany automatycznie w usłudze Twój e-PIT.

Jeżeli zeznanie zostało automatycznie zaakceptowane, bądź złożone elektronicznie to oczekiwanie na zwrot nadpłaty podatku trwa do 45 dni. Ułatwieniem jest składanie zeznania przez usługę Twój e-PIT, która jest dostępna w serwisie e-Urząd Skarbowy na stronie podatki.gov.pl. 

Chcąc otrzymać zwrot nadpłaty, należy pamiętać o zgłoszeniu własnego rachunku bankowego w urzędzie skarbowym. Aktualizacja numeru konta jest możliwa poprzez formularz ZAP-3 lub podczas wypełniania zeznania podatkowego. Jeśli nie zaszły żadne zmiany, to nie trzeba nic więcej robić. 

Więcej informacji o rozliczeniach podatkowych na stronie 
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?