Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Innowacje w Zachodniopomorskim / Aktualności

Innowacje w Zachodniopomorskim

2019-06-17
Coraz więcej przedsiębiorstw z Pomorza Zachodniego docenia pozytywy cyfrowych technologii. W przeciągu dwóch lat co 13 firma przemysłowa zastosowała innowacje organizacyjne w swoich strukturach.

W Pomorzu Zachodnim krzyżują się ważne trzy istotne dla gospodarki szlaki - lądowe, morskie i powietrzne. Atrakcyjne położenie województwa zachodniopomorskiego, wsparte dostępem do morza, a także sąsiedztwa granicy z Niemcami sprawia, że jest to lokalizacja korzystna dla firm w sektorze produkcji i handlu.

Czynniki te stały się niejako motorem do działań w kierunku wdrażania innowacji. Przedsiębiorstwa coraz chętniej stawiają na nowoczesne narzędzia, które mają sprawić, że firma bez problemu wdroży rozwiązania cyfrowe. Szczególnie pożądane jest wdrożenie dedykowanego oprogramowania dla biznesu - systemu ERP (ang. Enterprise Resource Planning). Przedsiębiorstwa, które korzystają z tego oprogramowania wskazują za wartość dodaną tego rozwiązania, możliwość pracy na jednolitej, wspólnej bazie danych. Wiedza o firmie zostaje uporządkowana, co w konsekwencji działa na korzyść przedsiębiorstwa.

Wdrożenie nowoczesnych systemów ERP oraz szeroko pojętej cyfryzacji sprawia, że przedsiębiorstwa zwiększają swoje bezpieczeństwo finansowe. Podnoszenie efektywności firm w zachodniopomorskim sprawia, że stają się konkurencyjnymi na rynku. Według statystyk GUS, już co trzynasta firma przemysłowa wdrożyła w swoje systemy innowacje organizacyjne - w tym oprogramowanie ERP.


Źródło: gs24.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?