Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Jak bezpiecznie robić zakupy w Internecie? / Aktualności

Jak bezpiecznie robić zakupy w Internecie?

2022-02-09

Zakupy Internetowe cieszą się coraz większym zaufaniem. Nic w tym dziwnego – są wygodne i pozwalają na oszczędność czasu kupującego. Od wielu lat prężnie rozwijająca się branża e-commerence niestety, ale wabi również przestępców i nieuczciwych sprzedawców. Jak bezpiecznie dokonać zakupów w Internecie? Oto kilka wskazówek.

 

Wchodząc na strony internetowe, sprawdzaj ich wiarygodność

Na początek warto prześledzić opinie na temat sklepu lub aplikacji, które w niektórych przypadkach są tworzone przez hakerów chcących wykorzystać nasze dane. Jeżeli opinii jest ich dużo, a kupujący wypowiadają się optymistycznie, to wiarygodność strony wzrasta.

Zapoznaj się z regulaminem

Kolejną rzeczą poprzedzającą zakupy powinno być dokładne przeczytanie regulaminu sklepu. To on w głównej mierze zabezpiecza nas w przypadku zwrotu lub gdy towar okazuje się nie być zgodny z opisem. Wiele platform handlowych (głównie pośredniczących) posiada również ochronę kupującego, co dodatkowo Nas zabezpiecza.

Dokonuj tylko bezpiecznych płatności

Etap płatności zawsze poprzedzony powinien być dwuskładnikowym zabezpieczeniem konta bankowego. W przypadku wątpliwości odnośnie wiarygodności sprzedawcy bezpieczniej jest wybrać formę płatności za pobraniem lub kartą.

Temat ten w szerszym kontekście został poruszony na stronie https://www.gov.pl/web/baza-wiedzy/zakupy-online---jak-nie-dac-sie-oszukac

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?