Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Kolejna e-usługa: sądową skargę na decyzje administracyjne można wysłać online / Aktualności

Kolejna e-usługa: sądową skargę na decyzje administracyjne można wysłać online

2019-05-27
Załatwianie spraw urzędowych przez Internet jest coraz bardziej popularne, a co za tym idzie - coraz więcej kwestii można rozwiązać bez wychodzenia z domu. Za kilka dni możliwa będzie również elektroniczna korespondencja z sądem administracyjnym.

Od 31 maja będzie można w formie elektronicznej złożyć m.in. skargę, skargę kasacyjną, bądź zażalenie. Zarówno przesyłanie jak i odbieranie korespondencji sądowej będzie możliwe dzięki elektronicznym skrzynkom. Taka forma komunikacji z sądem administracyjnym będzie możliwa dzięki systemom E-PUAP, Profil Zaufany i podpisowi elektronicznemu. Warto pamiętać, że taka forma załatwiania spraw jest akceptowalna jedynie przez oficjale kanały - zwykła korespondencja mailowa nie będzie skuteczna.

To nie jedyne ułatwienie. Na potrzeby interesantów udostępniony zostanie portal do przeglądania akt sprawy - a to wszystko bez wychodzenia z domu. Elektronizacja akt będzie dotyczyła na razie jedynie akt sądowych, ponieważ obowiązujące przepisy na ten moment nie dotyczą cyfryzacji akt administracyjnych.

Aby uzyskać dostęp do usługi E-akt sądowych, należy złożyć wniosek, który zweryfikowany będzie przez Profil zaufany lub podpis elektroniczny. Taki wniosek może złożyć zarówno strona w sprawie, jak i pełnomocnik. Udostępnienie akt w sieci będzie dostępne do pięciu dni roboczych.


Źródło: rp.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?