Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Ministerstwo Cyfryzacji przedstawia nowe dowody osobiste. / Aktualności

Ministerstwo Cyfryzacji przedstawia nowe dowody osobiste.

2019-02-13
Najnowszy typ dokumentu - z wbudowanym chipem - ma ułatwić komunikację z urzędami i podmiotami komercyjnymi. E-dowód dostępny będzie od 4 marca.

Nowy typ dowodu osobistego posiada warstwę elektroniczną, która m.in. zbiera dane identyfikacyjne (zgodne z tymi, które umieszczone są na warstwie graficznej) w tym zdjęcie biometryczne. Zabieg ten ma za zadanie w znaczny sposób ułatwić załatwianie spraw w urzędach oraz w firmach, które wymagają od klientów identyfikacji za pomocą dowodu osobistego.

Przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji zapewniają, że e-dowód ma być całkowicie bezpłatnym i bezpiecznym narzędziem do komunikacji m.in. ze służbą zdrowia. Dowód ten ma służyć również do podpisywania elektronicznych dokumentów. Dokument będzie posiadał swój indywidualny profil oraz kod PIN. Co ciekawe, elektroniczny dowód okaże się również pomocny w trakcie podróży. Dzięki wdrożeniu aplikacji ICAO, która zapisze nasze cechy biometryczne (zdjęcie twarzy), odprawy na lotniskach będą dużo sprawniejsze.

Proces wymiany dowodów osobistych na nowoczesne e-dowody z chipem będzie trwał nawet do 2029 roku. W pierwszej kolejności elektroniczny dokument otrzymają osoby, które posiadają przeterminowany dowód osobisty lub te, które go utraciły.


Źródło: superbiz.se.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?