Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Ministerstwo Cyfryzacji wydało pierwsze eLegitymacje / Aktualności

Ministerstwo Cyfryzacji wydało pierwsze eLegitymacje

2019-03-11
Uczniowie z Węgrowa i okolic od marca mogą cieszyć się nowymi dokumentami tożsamości, czyli mLegitymacją. W elektronicznym dokumencie znajdują się wszystkie dane, które zapisywane były dotychczas w tradycyjnych legitymacjach.

Przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji mLegitymacja to część aplikacji mObywatel. Jest to narzędzie w pełni bezpieczne, nowoczesne i bezpłatne. Od marca 2019 r. uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych (zarówno szkół publicznych, jak i prywatnych) mogą korzystać z mLegitymacji. Pierwsze mDokumenty zostały wydane uczniom z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie (woj. mazowieckie). Jako kolejni czekają uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ostrówku.

W mLegitymacji zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w tradycyjnych/papierowych dokumentach, czyli: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania oraz nazwę i dokładny adres szkoły. Okres ważności nowego dokumentu jest tożsamy z okresem ważności wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej.

 

Źródło: gov.pl

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?