Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Nowa wizja Społeczeństwa 5.0 / Aktualności

Nowa wizja Społeczeństwa 5.0

2019-07-29
Popularyzacja technologii 5G sprawiła, że na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań technologicznych ułatwiających codzienne życie. To upowszechnienie umożliwia realizację założeń Społeczeństwa 5.0. Ma ono funkcjonować w oparciu o chmurę danych, dzięki czemu większość spraw urzędowych będzie można załatwić zdalnie.

Dane są najważniejszym zasobem XXI, dlatego aby zrealizować założenia programu społeczeństwa 5.0 państwo musi zapewnić ich płynny i bezpieczny przepływ oraz zadbać o edukację obywateli i przystosowanie ich do życia w cyfrowym świecie. Właśnie w tym celu Ministerstwo Cyfryzacji powołało do życia Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. Jej celem będzie utworzenie wirtualnej sieci łączącej wszystkie szkoły w Polsce oraz dostarczenie placówkom materiałów edukacyjnych, które pomogą zaadaptować się w wysoce zinformatyzowanej rzeczywistości. Ministerstwo przeprowadzi także kształcenie starszego pokolenia, aby nie byli oni cyfrowo wykluczeni.

Społeczeństwo 5.0 opierałoby się głównie na sieci 5G, która umożliwia błyskawiczne przysyłanie danych. Jednym z inicjatorów w rozwijaniu tej technologii będzie Łódzka Strefa Ekonomiczna, która we współpracy z innymi instytucjami, w tym z firmą Ericsson, powoła do życia akcelerator technologii 5G. Ich celem będzie wsparcie przedsiębiorców, którzy funkcjonują w ramach zasobu 5G.

Wiele sektorów gospodarki może w przyszłości czerpać korzyści z nowej infrastruktury. Jednym z nich jest branża medyczna, która z sukcesem wprowadza inteligentne urządzenia monitorujące stan zdrowia pacjenta.


Źródło: innowacje.newseria.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?