Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Nowe oznaczenia na urządzeniach RTV i AGD / Aktualności

Nowe oznaczenia na urządzeniach RTV i AGD

2021-03-04
Od 1 marca 2021 roku w sklepach z artykułami RTV i AGD pojawią się nowe etykiety energetyczne na urządzeniach. Dotychczas na sprzętach były umieszczone naklejki z oznaczeniami "A+", czy "A++". W tej chwili ulegną one zmianie.

Wprowadzenie nowych oznaczeń ma na celu zaspokoić podwyższające się wymagania klientów, dotyczące oszczędności urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie domowym. Unia europejska postanowiła wprowadzić bardziej czytelne oznakowanie, które umożliwi szybka klasyfikacje sprzętu. Jak się okazjuje, kolorowe naklejki mają decydujący wpływ na decyzje zakupowe, podejmowane przez klientów. Nowe oznaczenie mają pomóc w wyborze mniej energochłonnych urządzeń.

Obecnie znikną dotychczasowe symbole plusów, pozostaną jedynie litery od zielonego "A" do czerwonego "G", gdzie zielony oznacza najwyższą klasę oszczędności, a czerwony najniższą. Należy wiedzieć, że dotychczasowe oznaczenie "A+++" zostanie zastąpione literą "C", natomiast klasa "A+" zmieni się na "F" oraz "G". Co ważne, w sklepach nie zobaczymy najwyższych oznaczeń "A" oraz "B" ponieważ nie będą one przydzielane. Oznacza to, że urządzenia sprzedawane w sklepach będą musiały podnieść energooszczędność, by osiągnąć najwyższy poziom. 

Więcej informacji na stronie:
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?