Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Ochrona przed cyberprzestępcami / Aktualności

Ochrona przed cyberprzestępcami

2022-06-16
Ułatwia codzienne funkcjonowanie, pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, a do tego dostarcza rozrywki — mowa tu o Internecie!
To genialne narzędzie pozwala załatwić mnóstwo spraw bez wychodzenia z domu. Regulowanie rachunków, sprawy administracyjne, robienie zakupów i wiele innych czasochłonnych zadań. Niestety wiąże się to również z przetwarzaniem personalnych danych osobowych, które dla hakerów stanowią bardzo cenne informacje. Na ich podstawie są w stanie zaatakować nasze urządzenia czy wkradać się na media społecznościow, a nawet konta bankowe.
Niesłuchanie ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, poruszając się w cyfrowej przestrzeni.

1. Zadbaj o mocne hasło
Wszędzie, gdzie zakładasz konto internetowe czy profil, musisz ustalić hasło dostępu. Nie powielaj tego samego hasła we wszystkich kont. Postaraj się za każdym razem ustalać nowe. Choć jest to problematyczne do zapamiętania, to może uratować Twoje dane przed kradzieżą.
2. Programy antywirusowe
To podstawe oprogarmowanie, które w pierwszej kolejności powinniśmy instalować na naszych urządzeniach. Pozwala ustrzec nasz sprzęt przed szkodliwymi wirusami i chronią bezpieczeństwo naszych danych. '
3. Pomyśl zanim klikniesz
Coraz więcej hakerów podszywa się pod firmy kurierskie, banki czy dostawców innych usług i wykorzystują silne emocje, pod których wpływem klikamy w linki. Dlatego, jeśli otrzymasz wiadomość, która nakłania Cię do podjęcia natychmiastowych działań, zastanów się czy jest ona prawdziwa.

Poznaj więcej zasad bezpiecznego poruszania się po Sieci.

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?