Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Program cyfryzacji GOKów trwa! / Aktualności

Program cyfryzacji GOKów trwa!

2019-07-08
Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło  Program Cyfryzacji Gminnych Ośrodków Kultury. Pierwsze innowacje zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku!

To trójfilarowe przedsięwzięcie obejmie podłączenie wszystkich GOKów w Polsce do szerokopasmowego Internetu,  cykl szkoleń z kompetencji cyfrowych na które zostanie przeznaczony 100 mln zł oraz wyposażenie GOK-ów w sprzęt cyfrowy. Jak zauważył Minister Cyfryzacji, Gminne Ośrodki Kultury do niej pory nie były w odpowiednim stopniu uwzględniane w programach państwowych, mimo, że  stanowią ważny element dla społeczności lokalnych. Celem programu jest więc ich powszechna cyfryzacja, stanowiąca podstawę rozwoju  kulturowego.

Ministerstwo zapewnia, że zostały już podpisane odpowiednie porozumienia z operatorami, więc jeszcze w tym roku do Internetu światłowodowego zostanie podłączone 450 ośrodków. Natomiast w ramach Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłoszono, trwający do końca lipca konkurs na prowadzenie rocznych szkoleń z kompetencji cyfrowych (m.in. nauki programowania) dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na ten cel zostanie przeznaczone maksymalnie 100 mln zł z funduszy unijnych. Wdrażany program cyfryzacji pozwoli w szczególności niedoinwestowanym jednostkom (a według wyliczeń Ministerstwa jest to ok. tysiąca placówek) na znaczące uatrakcyjnienie ich oferty szkoleniowej oraz na dostęp do najnowocześniejszych technologii.


Źródło: portalsamorzadowy.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?