Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Projekt e-akta, a nowa wersja programu ePłatnik / Aktualności

Projekt e-akta, a nowa wersja programu ePłatnik

2019-01-28
Od 2019 zmniejszono okres obowiązkowego przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej. Konieczne będzie przekazywanie dodatkowych informacji do ZUS. Wprowadzono na te potrzeby aktualizację programu ePłatnik - od 26.01. dostępna będzie jedynie nowa wersja.

Rozliczenie składek za grudzień 2018 roku było możliwe jeszcze za pomocą starszej odsłony programu ePłatnik, jednakże od 25 stycznia 2019 r., aby złożyć dokument ZUS ZWUA - koniecznością było wykorzystanie nowej wersji ePłatnik 10.02.002. Wersja ta, zgodnie ze zmianami płynącymi z reformy zawartej w ustawie dotyczącej projektu e-akta, zawiera zaktualizowany formularz ZUS ZWUA wzbogacony o pola, w których podać należy szerszy zakres informacji o pracowniku, a mianowicie chodzi tu o określenie za pomocą specjalnego kodu przyczyny wyrejestrowania pracownika z ubezpieczenia oraz podstawę prawną rozwiązania stosunku pracy.

Pobranie aktualnej wersji programu przed 25 stycznia nie oznaczało konieczności przekazywania danych w nowym formularzu ZUS RPA, aczkolwiek rozliczenie składek za styczeń 2019, które przygotowuje się w lutym, będzie już obowiązkowo księgowane za pomocą nowej wersji ePłatnika.

Więcej informacji na temat nowej wersji programu dostępne jest na oficjalnej stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zaplanowano również dedykowane tej modyfikacji szkolenia, o których również drogą elektroniczną informuje ZUS.


Źródło: asta24.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?