Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Regionalizacja e-commerce / Aktualności

Regionalizacja e-commerce

2018-07-05
Województwa mazowieckie, małopolskie oraz śląskie skupiają łącznie 49,3% wszystkich e-sprzedawców działających w Polsce - wynika z wyliczeń platformy Shoper. Najmniej sklepów online działa z kolei w województwach lubuskim, warmińsko-mazurskim i opolskim.

Według wyliczeń platformy Shoper, e-sklepy ulegają jednak rozproszeniu. Jeszcze rok temu w trzech przodujących województwach znajdowało się ponad 50% wszystkich firm prowadzących sprzedaż w sieci. Analizą objęte zostało 10 tys. e-sklepów.

Zdaniem Jacka Zientkiewicza, szefa działu marketingu platformy Shoper, w e-commerce znaczną rolę odgrywają kwestię logistyczne oraz HR. W większych ośrodkach miejskich łatwiej jest o wykwalifikowanych specjalistów zajmujących się e-handlem. Spore znaczenie ma również transport. Duże miasta mają bardziej rozbudowaną siatkę komunikacyjną, dzięki czemu łatwiej z nich trafić do różnych części Polski, choć w dobie internetu najbardziej istotne jest dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów, zarówno w kraju jak i poza nim.

Według badania "Barometr E-shopper 2017" przeprowadzonego na zlecenie DPDgroup, odsetek zakupów online w Polsce rośnie. W 2016 było to 10,2%, a rok później - 12,4%. Wśród produktów najczęściej kupowanych za pośrednictwem sieci znajduje się obuwie, odzież czy książki.

Źródło: pb.pl

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?