Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Rosnące zainteresowanie szkół mLegitymacją / Aktualności

Rosnące zainteresowanie szkół mLegitymacją

2019-06-10
Już ponad 1000 szkół zgłosiło chęć wdrożenia usługi mLegitymacji w swoich placówkach. Legitymacja w smartfonach to idealne rozwiązanie na nadchodzące wakacje!

mLegitymacja to przede wszystkim duże udogodnienie dla uczniów i ich rodziców. Nowa usługa pozwala zapobiec sytuacjom, kiedy przez roztargnienie nie mamy przy sobie dokumentu, ponieważ mamy do niego dostęp w każdej chwili poprzez zalogowanie się do aplikacji. Dokument w smartfonie jest umocowany prawnie dzięki rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Z elektronicznej legitymacji można korzystać wszędzie tam, gdzie posługiwano się tradycyjnym dokumentem. Sama aplikacja jest całkowicie darmowa i bezpieczna. Wymagane specyfikacje to system operacyjny Android w wersji co najmniej 6.0.

Aby uczniowie danej szkoły mogli korzystać z nowszej usługi, placówka musi zgłosić chęć dołączenia do systemu poprzez wypełnienie dedykowanego Formularza dostępnego na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji. Zgłoszenia powinien dokonać dyrektor szkoły, bądź upoważniona do tego osoba. Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie mogą wychodzić z inicjatywą dołączenia do akcji np. podczas zebrań rodziców, do czego szczególne zachęcamy.


Źródło: gov.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?