Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Rozwój nowych technologii. Internet of Things / Aktualności

Rozwój nowych technologii. Internet of Things

2018-10-19
Internet of Thinks - w skrócie loT. To technologia, która za pomocą internetu łączy przedmioty i urządzenia elektroniczne z siecią komputerową. Pozwala na gromadzenie, przetwarzanie i wymianę danych. Takie rozwiązania stosowane są coraz częściej w administracji publicznej. Według szacunków już za 2 lata do sieci podłączonych będzie około 20 mld urządzeń.

Ministerstwo Cyfryzacji pracuje na zidentyfikowaniem i usunięciem barier prawnych hamujących rozwój tego typu technologii. Usługi loT wykorzystywane są m.in. w inżynierii ruchu, monitoringu ulicznym czy gospodarce odpadowej.

Urząd Miasta w Mysłowicach podpisał porozumienie w sprawie użycia technologii w gospodarce komunalnej. Chodzi o połączenie pojemników na odpady z internetem, dzięki czemu sygnał o napełnieniu pojemników zostanie wysłany do odpowiednich służb. Dokładna analiza raportów pozwoli na ułożenie korzystniejszego harmonogramu odbioru śmieci oraz jego bieżące modyfikowanie. Jest to pierwszy w Polsce przypadek zastosowania technologii Internet of Thinks w gospodarce odpadami. Zastosowane rozwiązanie ma ułatwić życie mieszkańcom miasta.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?