Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

System skarg i zażaleń - cyfryzacja w Pucku / Aktualności

System skarg i zażaleń - cyfryzacja w Pucku

2019-02-05
Mieszkańcy Pucka od 21 stycznia mają możliwość zgłaszania zastrzeżeń do stanu infrastruktury, budując tym samym interaktywną mapę przedstawiającą stan miasta. System klasyfikuje zgłoszenie na podstawie adresu i opisu incydentu. Dodać można również załączniki.

Urząd Miasta Puck wdrożył system w celu podniesienia społecznej odpowiedzialności za stan infrastruktury - naoczni świadkowie mają możliwość w sposób zinstytucjonalizowany przekazać swoje skargi i zażalenia dotyczące wyglądu miejskiej przestrzeni. Włodarze miasta dostrzegli potencjał w cyfryzacji tego typu działań ze względu na moc informacyjną, jaka płynie od mieszkańców - to właśnie oni na co dzień stykają się z niedogodnościami w funkcjonowaniu miasta. System ten daje idealną przestrzeń do komunikacji pomiędzy Urzędem a mieszkańcami  - mowa tu o tzw. sprzężeniu zwrotnym.

System zgłaszania uchybień posiada bardzo szeroki wachlarz spraw. Zgłosić można nierówności, ubytki drogowe, wadliwe, źle działające elementy infrastruktury, dewastacje mienia, brak foliowych torebek do sprzątania po psach, a także wiele innych nieprawidłowości w przestrzeni miejskiej.

Mapa zgłoszeń obsługiwana jest przez wyznaczony do tego celu sztab pracowników, w związku z czym zgłoszenia są obsługiwane na bieżąco. System w całości sfinansowany został ze środków Urzędu Miasta. Zgłoszeń można dokonywać na urządzeniach stacjonarnych, za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej lub poprzez aplikację mobilną.

Źródło: puck.naszemiasto.pl
 
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?