Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Szybsze hotspoty w Polskich miastach za około 3 lata / Aktualności

Szybsze hotspoty w Polskich miastach za około 3 lata

2018-08-14
Projekt ministra cyfryzacji zakłada, że Polskie miasta z pomocą Komisji Europejskiej będą modernizować swoje hotspoty. Prędkość internetu wzrośnie nawet 30-krotnie. Choć projekt formalnie jest jeszcze w fazie opiniowania, to już otrzymał pozytywną ocenę Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Obecna prędkość internetu udostępnianego w miejscach publicznych przez większość samorządów terytorialnych naszego kraju wynosi około 1Mb/s. To naprawdę niewiele. Potwierdziły to badania konsumenckie UKE w 2015 r. Tylko 14 procent ankietowanych wyraziło zainteresowanie korzystaniem z darmowej usługi o tak niskich parametrach

Ministerstwo Cyfryzacji dąży do cyfryzacji wielu rządowych usług np. z zakresu ochrony zdrowia czy administracji. Pomóc w realizacji tych celów ma szybki publiczny internet. Niestety rozbudowa potrzebnej infrastruktury może potrwać nawet 3 lata, bo tyle czasu będą miały jednostki samorządu terytorialnego na dostosowanie prędkości transferu danych już działających w miejscach publicznych hotspotów do wymaganej prędkości 30 Mb/s. Łącza będą musiały przyspieszyć tylko te samorządy, które w ogóle będą chciały udostępnić internet swoim mieszkańcom.

Źródło: forsal.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?