Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Szybszy internet w publicznych punktach dostępu / Aktualności

Szybszy internet w publicznych punktach dostępu

2018-07-13
Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało projekt rozporządzenia zakładający przyspieszenie internetu w usługach świadczonych przez jednostki samorządu terytorialnego. Minimalna prędkość ma wynosić 30 Mb / s.

Projekt zakłada zwiększenie przepustowości łączy dla świadczonych przez gminy usług publicznego internetu do 2025 roku. Propozycja Ministerstwa Cyfryzacji czeka teraz na rozpatrzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Zdaniem resortu cyfryzacji, aktualna jakość usług publicznych punktów dostępu do internetu nie jest wystarczająco atrakcyjna. Przeciętna przepustowość wynosi w nich ok. 1 Mb / s. Ministerstwo powołuje się na badania konsumenckie zrealizowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, z których wynika, że korzystaniem z takiego łącza zainteresowanych było zaledwie 14% badanych.

Ministerstwo Cyfryzacji ma nadzieję, że poprawiając jakość oferowanych usług internetowych, zwiększy się liczba osób korzystających z usług cyfrowych, jak np. e-administracja czy e-zdrowie.

Źródło: portalsamorządowy.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?