Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Trwają konsultacje publiczne Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa (PZIP) / Aktualności

Trwają konsultacje publiczne Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa (PZIP)

2019-05-20
Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia proces konsultacji publicznych dotyczących projektu Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa. Konsultacje mają potrwać do 30.05.2019 r.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możliwy jest Program Zintegrowanej Informatyzacji Państwa, którego celem jest ułatwienie obywatelom komunikacji z administracją publiczną. Tego dotyczy stworzony przez Ministerstwo Cyfryzacji dokument, którego zadaniem jest usprawnienie działania Państwa z wykorzystaniem zasobów informacyjnych, a który to wymaga naniesienia poprawek po przeprowadzonej w 2018 r., ewaluacji wskazującej konieczność zmian, które dotyczą transformacji cyfrowej państwa.

Modernizacja administracji publicznej to główny cel Programu – to odpowiedź na polepszenie jakości relacji administracji z obywatelami, a także podniesienie sprawności państwa z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Dlatego też wystosowano w formie załączników, odpowiednie dokumenty, opisujące: kierunki interwencji i konkretne działania – załącznik 1 PZIP, załącznik 2 jest planem działania dla pozostałych resortów, włączonych w realizację Programu. Cały dokument nr 2 opracowany został przez właściwych sobie przedstawicieli poszczególnych członków Rządu. Plan ten uwzględnia również przedsięwzięcia do konkretnego kierunku działania i interwencji – określa termin i planowane źródła finansowania.

Całościowy plan działań wypracowany zostanie podczas uzgodnień międzyresortowych projektu uchwały w sprawie modyfikacji PZIP.


Źródło: gov.pl

wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?