Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Trwają konsultacje w sprawie projektu ustawy o e-Doręczeniach / Aktualności

Trwają konsultacje w sprawie projektu ustawy o e-Doręczeniach

2019-03-04
Ministerstwo Cyfryzacji przedstawia program e-Doręczenia, czyli usługę rejestrowanego doręczenia elektronicznego w Polsce. Założeniem projektu jest usprawnienie komunikacji obywateli i przedsiębiorców z administracją, wprowadzając wygodną alternatywę dla tradycyjnej formy papierowej.

Program e-Doręczenia będzie dostępny nie tylko dla przedsiębiorców, ale też wszystkich obywateli, którzy z dniem złożenia Deklaracji Cyfrowości będą mogli kontaktować się z podmiotami sektora publicznego całkowicie w formie elektronicznej. Ważnymi założeniami programu jest zapewnienie, że elektroniczna korespondencja będzie rejestrowana na takiej samej zasadzie jak tradycyjne listy polecone. Co ważne, korespondencja elektroniczna może wychodzić z inicjatywy nie tylko petenta, ale i ze strony urzędu. Jeżeli jednak jako odbiorca nie jesteś zdecydowany na odbiór odpowiedzi na swoje pismo w formie on-line, możesz zażądać tradycyjnej formy listownej - dedykowana temu jest usługa pocztowej przesyłki hybrydowej.

Założenia są wynikiem prac strumienia e-Skrzynka i e-Doręczenie w ramach programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”. Ustawa ma wejść w życie w I kwartale 2020 r.


Źródło: gov.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?